Lojistik ve Ulaşım

Armutlu Yarımadası’nın kuzey kıyısı ile Samanlı Dağları’nın kuzey eteklerine kurulmuş olan Yalova, Türkiye’nin kuzeybatısında ve Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesiminde yer almaktadır.  İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi üç büyük metropolün ortasında, yaklaşık 21 milyon nüfusa hâkim bir konumda bulunan Yalova, jeo-stratejik konumunun getirdiği avantaj ve yüksek erişilebilirlik olanaklarıyla sürekli gelişmekte ve büyümektedir. 

Yalova’nın merkezi konumuyla birlikte lojistik avantajları 2019 yılında tamamlanan İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu projesi, proje kapsamında inşa edilen Osman Gazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı Kuzey Marmara Otoyolu projeleriyle daha da önem kazanmıştır.

Yalova, daha çok Türkiye’nin en yoğun olarak kullanılan iki havaalanından biri olan Sabiha Gökçen Havaalanından faydalanmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı, Yalova’ya 57 km uzaklıktadır. Ayrıca Kocaeli’de bulunan Cengiz Topel Havalimanı 78 km ve Bursa’da bulunan Yenişehir havalimanı 62 km uzaklıkta bulunmaktadır.